השקעה במשכנתאות – האם זה כדאי?

להיצע אפיקי ההשקעה הרחב הקיים נוסף לאחרונה אפיק חדש ומסקרן – השקעה במשכנתאות. מה כל כך מיוחד באפשרות החדשה הזו, וכיצד היא הופכת אתכם המשקיעים לבעלי השליטה והכוח? ובכן, כמו בכל מכשיר השקעה ש – Tarya מפתחת, הסרת המתווכים ביניכם לבין מושא ההשקעה שלכם מאפשרת לרווחים על ההשקעה להגיע ברובם אליכם, ולא למוסד הפיננסי. בין אם ידעתם על כך ובין אם לאו, כספי הפנסיה שלכם מושקעים בחלקם ע”י בתי ההשקעות במשכנתאות של הבנקים , בתהליך שמייצר שני מתווכים ולמעשה משאיר לכם חלק קטן מהרווחים. לראשונה בישראל, ניתנת לכם האפשרות לדלג על המתווכים ולהשקיע ישירות במשכנתאות שניטלו בישראל, עם תשואה יציבה ובסיכון נמוך.

מה היא השקעה במשכנתה?

כשאתם משקיעים במשכנתה, אתם לוקחים על עצמכם את תפקיד המלווה. במילים אחרות, במקום להשקיע במקרקעין, אתם משקיעים בהלוואה המובטחת על ידי המקרקעין. הלווה מחזיר את ההלוואה בריבית מדי חודש, אתם נהנים מהכנסה פאסיבית מבלי לנהל נכס ולדאוג להשכרתו, והכל בסיכון נמוך.

השאלה המתבקשת היא – למה שלווה יפנה למלווה פרטי ולא לבנק? ובכן ראשית, זה לא תמיד פשוט לקבל הלוואה מהבנק. שנית, לעתים תנאי ההלוואה נוחים וגמישים יותר מחוץ לבנק ובאופן כללי כולנו מרגישים נוח יותר לקבל שירות בגובה העיניים, כאשר אנחנו יודעים שכל מקרה נבחן לגופו להבדיל ממוסדות פיננסיים גדולים. מכאן אין פלא שתחום ההשקעות האלטרנטיביות תפס תאוצה, לא רק בארצנו הקטנטונת, אלא בעולם כולו. מספר חברות פועלות בתחום בישראל, כאשר הגדולה שבהן עם תיק השקעות של למעלה מ-3 מיליארד ש״ח היא Tarya – פלטפורמת ההשקעות האלטרנטיביות המובילה בישראל. החברה מציעה מגוון מסלולי השקעה שונים המאפשרים לכל אדם לנהל השקעה סולידית עם בטוחות ותשואות טובות – ללא תלות בגודל תיק ההשקעות שלו. הדבר מתאפשר באמצעות טכנולוגיה פיננסית ייחודית, פרי פיתוחה של החברה, המבוססת אלגוריתמים מתקדמים ומודלים עסקיים עדכניים, לצד מענה אנושי מקצועי הזמין למשקיעים בכל עת.

לראשונה בישראל – Tarya Home

גם תחום ההשקעה במשכנתאות לא נסתר מעיניה של Tarya, אשר שקדה במהלך השנה האחרונה על פיתוח מוצר חדש בשם ״ Tarya Home״, והשיקה אותו לציבור בדצמבר האחרון. עד כה החברה הפעילה 4 מסלולי השקעה המאפשרים לבנות פרופיל השקעה ייחודי בהתאם לצרכים שלכם ומבוססים על מידת הרגישות לסיכון. אפיק ההשקעה החדש מאפשר השקעה ישירה במשכנתאות שניטלו בארץ על ידי לקוחות החברה.

Tarya הצליחה למעשה לבנות אקוסיסטם סביב אחד המודלים העסקיים המניבים ביותר של הבנקים – המשכנתאות. האקוסיסטם שיכפל את מודל ה-P2P המצליח לתוך עולם המשכנתאות, ומאפשר כעת ללווים איכותיים לקבל משכנתה מותאמת אישית על נכס בישראל, ולמשקיעים לקבל תשואה יציבה בהשקעה. ויש בכך גם ערך מוסף, חברתי, כאשר המשקיעים למעשה עוזרים להגשים חלום של אדם להיות בעלים של נכס נדל”ני משלו.

האם זה בטוח?ֿ

אחת הדאגות השכיחות בתחום ההשקעה בהלוואות הוא הסיכון לחשיפה. אם מטרת ההשקעה היא לקבל תזרים מזומנים בצורה פסיבית ככל האפשר, הדבר האחרון שתרצו הוא שהלווה יפסיק לשלם. ב-Tarya Home מבטיחים תשואה יפה של 3.5%-4%, תוך סיכון מינימלי של ההשקעה ופיזור אופטימלי. איך הם עושים זאת? במספר דרכים מגוונות ויעילות:

  1. 100% מהמשכנתאות מגובות בבטוחות (הנכס עצמו, המשועבד בשעבוד ראשון ל- Tarya).
  2. ההלוואות במסלול החדש ניתנות לרוב עד גובה של 50% משווי הנכס, כשהנכס משמש כבטוחה לפירעון ההלוואה ( 50% LTV).
  3. מערכת החיתום הדיגיטלית של Tarya, המהווה שכבת הגנה נוספת לכספי המשקיעים. החיתום הדיגיטלי של Tarya מבוסס על פיתוחים ייחודיים ברמה בינלאומית, הוא מתרחש באופן אוטומטי מאחורי הקלעים ומייצר פרופיל אישיותי עמוק של מבקש ההלוואה ופוטנציאל ההחזר שלו – מה שמבטיח לווים איכותיים ומפחית את הסיכון בצורה דרמטית.
  4. החברה פיתחה מנגנון הגנה בשם SAFE 200 הזמין לכל המלווים ללא עלות ודואג לפצות על כל חשיפה מעל 0.5% משווי התיק, לצד פיזור ההשקעה בין כמה שיותר משכנתאות/הלוואות שונות.
  5. ההשקעה נזילה בכל עת וללא עמלת משיכה מוקדמת (במקרה שישנן הלוואות בפיגור, זמן ההנזלה יכול להתארך. חשוב לציין כי שיעור אי-ההחזר ב – Tarya עומד על פחות מ-0.2%)

ונחזור להתחלה – למי זה כדאי?

השקעה במשכנתאות במסגרת Tarya Home עשויה להשתלם במיוחד למספר קהלים:

  1. משקיעים שמרנים שמחפשים השקעה יציבה בסיכון נמוך (משכנתאות הן הלוואות בעלות שיעורי אי-החזר נמוכים בד”כ. אנשים ידאגו יותר להחזיר הלוואה על קורת הגג שלהם או על הנכס שבבעלותם)
  2. משקיעים המעוניינים להשקיע בנדל”ן, גם בסכומים קטנים וגם גדולים. ב – Tarya כולם יכולים, גם עם 1000 ש”ח.
  3. אנשים בעלי הון פנוי שמחפשים נכס לקנייה יכולים לתת לכסף שלהם לעבוד בינתיים ולהרוויח
  4. משקיעים קיימים ב-Tarya המעוניינים לגוון את התיק ההשקעות שלהם יכולים לפתוח חשבון משנה ייעודי (ב-Tarya קוראים לזה ZONES), ולהשקיע במשכנתאות

היתרון הנוסף במסלול ההשקעה של Tarya Home, ואבן בניין בחזון החברה הכללי, הוא הנגישות לכל אדם. במסלולי ההשקעה של Tarya אין עמלת מינימום השקעה, כך שבאפשרותכם להתחיל להשקיע גם עם סכומים יחסית נמוכים ולהגדיל את התיק עם הזמן.

להשקעה במשכנתאות עם Tarya Home

אנחנו ממשיכים ליצור עוד מידע נגיש ומועיל על עולם הפיננסים. רוצים להתעדכן כשכתבה חדשה עולה? הירשמו לרשימת התפוצה: