השקעות אלטרנטיביות למתחילים: 5 מושגים בסיסיים שחייבים להכיר (1

תחום ההשקעות עלול להיות מרתיע עבור מי שאינו בקיא בו. הוא מורכב משלל עקרונות עסקיים, פסיכולוגיה אנושית, חישובים מתמטיים, השפעות גיאופוליטיות – והרבה ז’רגון. משקיעים נתקלים לא פעם במונחים שאינם מבינים, אבל ברגע שקופצים למים – פשוט מתחילים לשחות. אנחנו כאן כדי לעזור לכם בטבילה הראשונה.

למה כולם מדברים על השקעות אלטרנטיביות?

כל משקיע, מתחיל או ותיק, מחפש את האיזון המדויק בין מידת סיכון לגובה תשואה. תנודתיות השווקים המסורתיים (מניות, אג״ח, קרנות נאמנות וכו׳) הובילה משקיעים לחפש דרכים לגוון את תיק ההשקעות ולפזר סיכונים, תוך השגת תשואה גבוהה יותר (על רקע הריבית הנמוכה הנהוגה כיום בישראל ובעולם המערבי). מכאן עלו וצמחו ההשקעות האלטרנטיביות, במטרה להוות אפיק השקעה עם קורלציה נמוכה עד אפסית לשוק המניות. אלו כוללים, למשל, קרנות P2P, קרנות נדל״ן ותשתיות, קרנות הון-סיכון, השקעה בסטארט-אפ, קרנות גידור ועוד. מתוכם בולטת האפשרות להשקיע בפלטפורמות דיגיטליות להעמדת אשראי בין לווים למלווים, אשר נתפסת כקצה הבטוח והיציב ביותר של עולם ההשקעה האלטרנטיבי.

אבל לפני שאתם מתחילים לחפש אפיק השקעה וטובעים בעודף אינפורמציה – נמקד אתכם על מה שבאמת חשוב לדעת, לפחות בהתחלה…

ללמוד להשקיע זה כמו ללמוד לדבר שפה חדשה. אז תנשמו עמוק, תתמקדו ותספגו מידע מועיל. תוך כמה ימים כבר תדברו ״פיננסית״ שוטף.

אנחנו ממשיכים ליצור עוד מידע נגיש ומועיל על עולם הפיננסים. רוצים להתעדכן כשכתבה חדשה עולה? הירשמו לרשימת התפוצה: