חיסכון בחסות הקורונה

מאז פרץ בסערה וירוס הקורונה לחיינו וריסק את העולם הכלכלי הידוע והמוכר – חלחלה בכולם תובנה אחת ברורה: הגיע הזמן לחסוך, הרבה ובצורה הכי חכמה שאפשר. בחרנו להציג בפניכם את הדרך שתשנה לכם את התודעה ותגרום לכם לחייך שוב ומהר. את חוסר הוודאות הכלכלית ואת הפחד שמגיע בעקבותיו חווים כעת המונים ובעוצמה גדולה כתוצאה מהקורונה שחשפה את השבריריות של הקיום שלנו ואת חשבון הבנק הדליל שהתנהל ללא אסטרטגיה וללא חשיבה ארוכת טווח. הרבה שאלות צפות ככל שהזמן מתקדם מאז פרוץ המשבר בישראל, ראינו שמה שיש לנו מתאדה ואין לנו עתודות כלכליות.

מוותרים על הבירה

עד לא מזמן האצבע על המקלדת הייתה קלה מאוד בעת הזמנת חופשה לחו”ל או רכישת מחשב מתקדם יותר. היום, הבחירה היא לשבת על הגדר ולשמור על מעט הכספים שנותרו, אם בכלל. אפילו בירה בפאב השכונתי כבר לא באה בחשבון. למה? בעיקר כי החשיבה הייתה חשיבה של ‘כאן ועכשיו’. חשיבה שניזונה מכמות פיתויים עצומה ומחוסר יכולת לדחות סיפוקים. וזה כבר לא מרגיש לנו טוב.

חיסכון זו לא מילה גסה

כל אחד מתמודד קצת אחרת עם הבור הכלכלי שנוצר לו, אבל, בשורה התחתונה – כולנו מבינים שצריך לשנות את ההתנהלות, כדי לא להיחשף שוב במערומינו התזרימיים. השאלה הגדולה היא – מה אפשר לעשות מכאן? ההורים שלנו מכירים את זה היטב, בעיקר בזכות העובדה שבתקופה שלהם עוד אפשר היה לקנות דירה בארץ וגם לחסוך מעט במקביל. לא בהכרח היו להם עוגנים כלכליים ולא היה מישהו שקיצר להם את הדרך. הם עבדו, שילמו משכנתא, תכננו את הבילויים שלהם וחסכו כסף כדי שיהיה. לאן זה הלך לאיבוד?

נקודת ההתחלה – קבלת החלטה

בין אם מדובר בזוג שמקים כעת משפחה, או ברווק צעיר שנהנה בעיר הגדולה (ולא, הוא לא חייב להיות הייטקיסט) – עוד לפני בואה של הקורונה התמונה הייתה ברורה (גם אם הייתה בחירה להתעלם ממנה) – לא באמת חסרים אתגרים ותמיד יש הוצאות בלתי צפויות. כשישנה הכנסה ממוצעת ואולי קצת יותר והוצאות הבית וההוצאות האישיות ברורות ומדויקות – חשוב לקבל את ההחלטה הבסיסית והחשובה באמת – לחסוך. ואם אין לי הרבה כסף? חיסכון הוא ענין של תודעה. כשעוברים שינוי בחשיבה זה לוקח לפעמים זמן, לכן אפשר להתחיל בקטן. סכומים סמליים ואולי אפילו לא מורגשים באמת בתקציב המשפחתי, העיקר להתחיל בהרגל חדש וחיוני כל כך. השלב הראשון המומלץ הוא ליצור חיסכון בגובה של 5% מההכנסה הכוללת לתקציב בלת”מ, אותן הוצאות בלתי מתוכננות שמפתיעות בכל פעם מחדש. כאשר הסכום הזה כבר קיים בצד, ניתן להתחיל לחסוך לכל מטרה מוגדרת לתאריך יעד מסויים ומפצלים את הסכום לפי מספר החודשים בדרך.

יחי האלטרנטיבה

כבר מהשקל הראשון בחיסכון, לכל מטרה באשר היא, מומלץ למצוא בית יציב ובטוח שיטפח אותו וידע לשמור עליו. הבנקאות המסורתית היא כבר מזמן לא הבחירה הראשונה של מישהו כדי לחסוך או להשקיע בו את הכסף שלו. ומי שכן עושה את זה ‘נהנה’ מכמעט אפס אחוז תשואה. את האלטרנטיבה המועדפת יצרה חברת Tarya באמצעות פלטפורמת השקעה דיגיטלית חכמה המאפשרת להשקיע בהלוואות לאנשים ועסקים באופן פשוט וקל. המסלול המוצע הינו מסלול חיסכון דיגיטלי, זמין, נגיש ובשקיפות גדולה ללא סכום מינימום להשקעה. מדובר במסלול סולידי,יציב ומגובה בטוחות שאינו חווה את התנודתיות הבורסאיות שהשווקים חווים בעת משבר ונהנה מתשואה שנתית ממוצעת שנעה בין 4% ל – 6%.

אתם מוזמנים להתחיל בקטן ולנסות אותנו. הכסף שלכם מחכה

 

לחיסכון עם Tarya
אין לראות במאמר יעוץ להשקעות

אנחנו ממשיכים ליצור עוד מידע נגיש ומועיל על עולם הפיננסים. רוצים להתעדכן כשכתבה חדשה עולה? הירשמו לרשימת התפוצה: