סליחה ילדים, הגיע הזמן שנדבר על כסף

ביום כיפור נוהגים לבקש סליחה אחד מהשני על כל מה שעשינו. הפעם בחרנו, כהורים לבקש סליחה מהילדים. הם לא מוכנים מספיק למה שקורה והגיע הזמן לשים את כל הקלפים על השולחן.
לא החלטנו אם לאהוב את מה שהקורונה הביאה איתה או לקטר. כאנשים אופטימיים בחרנו להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהודות לה מכל הלב. הסיבה פשוטה: כדי שדברים יקרו, כדי להזיז את הגבינה שלנו נדרשת, לעיתים, פעולה חיצונית כדי שנעשה משהו באמת. זה מה שכולם חווים כרגע ברמה כזו או אחרת דווקא בגלל הקורונה הכלכלית שנכפתה עלינו והיא התוצאה לכל מה שנעשה טרם הגעתה. בכלל, כסף הוא תוצאה, וכל הרגשות שאנחנו מלבישים עליו הורג אותנו לאט, אבל בטוח. והילדים – סופגים הכל.

הפעם אנחנו מבקשים סליחה מהילדים. כהורים דווקא. סליחה שאנחנו לא יכולים להעניק לכם כפי שהענקנו לכם עד כה, סליחה שכשקנינו לכם זה נעשה, לא פעם, מהצורך לפצות אתכם על חוסר זמן איתנו, על הרגשות המודחקים שלנו כילדים שלא קיבלו, על יום רע שעבר עליכם ובמקום לתת לכם חיבוק, שלעיתים זה מה שאתם בכלל צריכים, הגדלנו לכם את דמי הכיס.
אנחנו עושים המון טעויות עם הכסף, לרובם אנחנו בכלל לא מודעים. אבל, סטירת הלחי המצלצלת שקיבלנו בחודשים האחרונים העירה אותנו. כן, התעוררנו. הבנו שהעולם כפי שאנחנו חושבים שאנחנו מכירים אותו משתנה לנו מול העיניים ודורש מאיתנו להשתנות יחד איתו, בקצב שלו, אחרת אנחנו הולכים לאחור.

אתם מבינים ילדים, לא הכנו אתכם לתקופות שאין, שאי אפשר, בעיקר כי אנחנו בעצמנו מסרבים לקבל את המצב.
וזה בדיוק העניין – המצב הזה מעולה, למרות שלא פעם, אנחנו מרגישים רע מאוד לפני שאנחנו מאפשרים לטוב להגיע. עכשיו הגיע הזמן להכניס ענווה לחיים שלנו, חשיבה אמיתית של מה צריך ומה לא, שיח בגובה העיניים יחד איתכם כדי להבין מה אתם באמת מרגישים ורוצים – ואנחנו בטוחים שנגלה שהרבה פעמים זה אפילו לא מתקרב לכסף. גם לאכול בבית זה לא כזה נורא. אם לא מתחשק להורים לבשל אפשר שגם אתם תתאמנו קצת במטבח, למה לא? התפקיד שלנו להוציא אתכם לעולם עם כנפיים יפות שתישאנה אתכם לכל מקום שרק תצטרכו – לכן, בואו נשב ביחד ונדבר גם על כסף. גם אתם וגם אנחנו צריכים את השיחה הזו.
בואו נתחיל, סליחה ילדים על הדרך בה התנהלנו עד עכשיו. בואו נשב ונתחיל מחדש, ביחד.

רוצים לשמוע עוד על השקעות וחיסכון?

אנחנו ממשיכים ליצור עוד מידע נגיש ומועיל על עולם הפיננסים. רוצים להתעדכן כשכתבה חדשה עולה? הירשמו לרשימת התפוצה: